Sposoby na zakańczanie obroży

Zatrzask plastikowyZatrzask plastikowy
Jeden z najpopularniejszych typów obroży. Zapięcie stanowi czarny zatrzask wykonany z acetalu o wysokiej wytrzymałości. Zatrzaski te są profilowane, co sprawia, że ładnie przylegają do psiej szyi.

 

Zatrzask plastikowy z dodatkowym kółkiem

 

Zatrzask plastikowy z dwoma kółkami
Jeśli nie jesteś przekonany co do wytrzymałości plastikowego zapięcia możemy zastosować dodatkowo dwa kółka, które łapiesz karabińczykiem.

 

 

Na klamrę z możliwośNa klamręcią regulacji
Niestety w tej kolekcji tylko niektóre modele mogą zostać zaplecione z tym sposobem zakończenia obroży. Należą do nich: Kobra, Na Fali, Zamek, Kameleon, Świt i Brzask.

 

 

PółzaciskPółzacisk
Ten typ obroży łączy się z dodatkową plecionką, która stanowi część zacisku. Obrożę przekładasz przez psią głowę. Smycz przypinasz do kółka – przy pociągnięciu psa, obroża zaciska i pies nie ma możliwości wyciągnięcia głowy. Kiedy pies biega luzem, obroża luźno układa się na szyi, nie uciskając go.

 

Półzacisk pętelkowyPółzacisk pętelkowy
Zasada działania podobna jak przy półzacisku klasycznym, ale konstrukcja trochę inna. Elementem zaciskowym, jest pętelka, do której przypinasz smycz – przy pociągnięciu, pętelka się zaciąga, przez co obroża ściśle przylega do szyi. Kiedy pies biega luzem, obroża luźno układa się na szyi, nie uciskając go. Ten typ obroży jest popularny wśród psów, której mają węższą głowę niż szyję (np. charty).

Nie produkuję obroży zaciskowych!